Zioła w doniczkach

Czy istnieje coś bardziej przyjemnego dla naszych oczu jak widok zielonych ziół? Dodane do dań sprawiają, że ich smak i aromat staje się wyjątkowy i niepowtarzalny. Ich obecność na kuchennym parapecie nadaje jej wspaniały klimat. Czy zioła w doniczkach ciężko uprawiać? Z całą pewnością nie! Niektóre gatunki ziół w znakomity sposób radzą sobie w domowym środowisku.

Które z ziół możemy uprawiać w doniczkach? I jakie warunki zagwarantować im, aby jak najdłużej swym nienagannym wyglądem zdobiły parapet naszej kuchni? Dowiesz się tego, czytając ten artykuł. Serdecznie zapraszamy do lektury!
Zioła w doniczkach – gatunki do uprawy w domu
Bazylia
Nieodzowny szczegół dań kuchni włoskiej. Doskonały dodatek do pizzy. Bazylia to dość popularne zioło, które bez najmniejszego problemu znajdziemy na półkach sklepowych. W celu prawidłowego wzrostu musimy uprawiać ją w bardzo dobrze nasłonecznionym miejscu. Bazylia potrzebuje przez cały czas wilgotnej gleby. Bazylia to roślina jednoroczna, dlatego jej dojrzałe liście trzeba zrywać na bieżąco. Można je wykorzystać zaraz do przygotowywanych dań. Smakuje równie smacznie suszona.
Mięta
Znana wszystkim ze względu na swój orzeźwiający smak. Mięta perfekcyjnie kontroluje się jako dodatek do dań słodkich, niemniej jednak również i wytrawnych. Doskonała jako dodatek do zimnych napojów a także drinków. Wraz z cytryną projektuje rewelacyjny duet. Idealna do sałatek owocowych. A herbata z niej przygotowana znakomicie wpływa na nasz organizm.Do prawidłowego wzrostu mięta wymaga przez cały czas wilgotnego podłoża oraz odpowiedniego nasłonecznienia. Mięta trzeba do ziół wieloletnich, dlatego długo powinna zdobić parapet naszego domu.
Szczypiorek
Szczypiorek perfekcyjnie nadaje się do dań jajecznych. Nadaje im niepowtarzalny smak. Szczypiorek pochwalić się może też zastosowaniem dekoracyjnym. Doskonale kontroluje się jako dekoracyjne wykończenie dań. Istnieją dwa sposoby uprawy szczypiorku w doniczce. Można wyhodować go z nasion lub sadząc cebule do ziemni. Szczypiorek do prawidłowego wzrostu potrzebuje odpowiedniego nasłonecznienia oraz regularnego podlewania. Powinno się uważać jednakże na to, by go nie przelać.

Warto zobaczyć: pietruszka w doniczce.