Gdzie znajdziemy szeroki wybór wózków inwalidzkich?

Niedowład kończyn dolnych nieodzownie wiąże się z obowiązkiem korzystania z specjalistycznego sprzętu medycznego, czyli z wózków inwalidzkich. Pamiętajmy natomiast, że wózki inwalidzkie przeznaczone są też dla osób zmagających się z poważnymi chorobami, jak także osłabionych czy starszych. Wózek inwalidzki stanowi więc niezbędny szczegół wyposażenia każdego szpitala, ośrodka rehabilitacyjnego czy placówki medycznej.

Warto podkreślić, że w sklepach medycznych oferujących sprzedaż internetową znajdziemy bogaty wybór wózków inwalidzkich, które różnią się właściwościami a także funkcjami, jak także materiałami zastosowanymi do wykończenia. Warto mieć na uwadze natomiast o tym, by wybierać wyłącznie sprzęt posiadający atesty i certyfikaty, które poświadczają o bezpieczeństwie jego stosowania.
Od czego powinien być zależny wybór wózka inwalidzkiego?
Głównie wózek inwalidzki powinien być dostosowany do konkretnego pacjenta, a więc wybór w każdej sytuacji ma charakter indywidualny a także elastyczny. O wyborze konkretnego rodzaju decyduje między innymi etap oraz rodzaj niepełnosprawności. W ofercie sklepów medycznych znajdziemy wózki przeznaczone zarówno dla pacjentów sprawnych fizycznie, tj. wózki sportowe, które są przeznaczone do uprawiania dokładnie określonej dyscypliny sportu, npy rugby czy koszykówki. Niemniej jednak znajdziemy też tak zwane wózki pasywne, które są przeznaczone dla ludzi, którzy nie mogą uprawiać sportu ani również podejmować znacznego wysiłku fizycznego. Wózek inwalidzki elektryczny dobrze testuje się w sytuacji osób, które nie mogą sobie pozwolić na wykorzystywanie z wózków o napędzie ręcznym. Prócz tego, wózki o napędzie elektrycznym dostępne są w różnorakich wariantach, jest przykładowo wózek terenowy przeznaczony do przemieszczania się na zewnątrz. Warto mieć na uwadze natomiast, że ten rodzaj wózka odróżnia się dużym promieniem skrętu, a zatem bardzo ciężko skorzystać z niego w pomieszczeniach, szczególnie ciasnych i niewielkich. Do mieszkania najlepiej wybrać wózek pokojowy, który jest zredukowany od wózków terenowych. Schodolaz to z kolei szczególny rodzaj wózka, który umożliwia tak zwaną pionizację. Utrzymywanie prawidłowej postawy ciała jest zwłaszcza istotne dla funkcjonowania narządów wewnętrznych.

Źródło: Schodolaz.