Najlepsze filmy na Halloween

Halloween jest świętem przypadających dzień przed Wszystkimi Świętymi, czyli 31 października, globalnie. Dzień ten staje się coraz to popularniejszy w naszym kraju, chociaż kiedyś był bardzo krytykowany. Niektórzy przebierają się i chodzą po domach, licząc na cukierki, inni wolą zasiąść przed telewizorem i zrobić sobie maraton filmów grozy.

Jakie filmy na Halloween będą zdecydowanie najlepsze?
Filmy dla dorosłych na Halloween
Produkcja taka musi być jak najbardziej straszna, ma wprawić nas w przerażenie, zaniepokojenie. Na tą uroczystość najlepiej wybrać horror na Halloween. Najlepsze z nich to na pewno:

klasyczny Egzorcysta z 1973 roku,
Obecność z 2013 roku,
tradycyjne Lśnienie od Stephena Kinga,
przerażająca i obrzydliwa Teksańska Masakra Piłą Mechaniczną,
tytułowe Halloween z 1978 roku, opowiadający historię o maniakalnym Michaelu Myersie.

Do takich filmów warto przygotować sobie coś do jedzenia. Przekąski do filmu na Halloween mogą być różnie przerażające, jak sama oglądana przez nas produkcja: parówki w cieście francuskim na kształt mumii, kanapeczki Frankensteina, cake popsy z twarzą wampira, czy paluszki ociekające krwią.
Filmy dla dzieci na Halloween
Mogą być one nieco przerażające, jednak bardziej zabawne, żeby maluchy nie bały się potem same spać. Film na Halloween dla dzieci powinien je rozśmieszyć, ale posiadać ten nastrój, tak jak:

Hotel Transylwania,
filmy o Monster High,
Miasteczko Halloween od Tima Burtona (dla nieco starszych dzieci),
kultowy Casper,
Harry Potter.

Anime na Halloween
W tym wyjątkowym dniu nie zapominamy również o miłośnikach anime. Twórcy tych produkcji mają ogromną wyobraźnię, której przy bardziej krwawych filmach i serialach nie oszczędzają, a wyłącznie bardziej ją pobudzają. Rewelacyjnym wyborem dla miłośnika anime na Halloween będzie:

Tokyo Ghoul,
przerażający Ghost Hunt,
klasyczny Death Note,
Devilman Crybaby.
Więcej informacji: przekąski do filmu na Halloween.