Tak długo czeka się na wakacje

Podróżowanie to oczywiście coś, co przynosi wiele nowych doświadczeń czy pięknych wspomnień. Nie od dnia dzisiejszego wiadomo, że podróże kształcą. Gdzie warto wybrać się w eskapada? Miejsc jest sporo i tak na prawdę wszystko zależy od naszych indywidualnych preferencji.

Niektórzy lubią krótkie, ale intensywne wyjazdy, a niektórzy wolą dłuższe wakacje, w których łączą zwiedzanie, aktywność wraz z odpoczynkiem. Gdzie warto wybrać się w Europie? Turystyka na starym kontynencie jest bardzo rozwinięta, jest sporo pobudzających ciekawość miejsc godnych zobaczenia. 
Paryż – miasto, które powinieneś zobaczyć
Paryż to miasto idealne zarówno na dłuższy wyjazd, jak i weekendowy city break. Francuska stolica wielu kojarzy się z modą, miłością, ogromną liczbą światowej sławy muzeów czy zabytków. Niemniej jednak Paryż to też piękne, wąskie uliczki, klimatyczne knajpki i dzielnice artystów. Co warto zobaczyć, będąc w Paryżu?
Wieża Eiffla
Ikona Paryża, budowla, którą każdy zna. Położona tuż nad Sekwaną. Obok Wieży Eiffla nie można przejść obojętnie. W ciągu dnia warto zrobić sobie piknik na Polach Marsowych – to idealne miejsce na odpoczynek z pięknym widokiem na Wieżę. Z kolei w nocy Wieża jest wspaniale oświetlona. Jeżeli już zamierzasz podziwiać ładną panoramę Paryża, możesz wjechać na sam szczyt Wieży – zapierające dech w piersiach widoki gwarantowane. Jeżeli zamierzasz zakupić bilety, warto zrobić to online – ta popularna atrakcja przyciąga wielu turystów, co wiąże się z ogromnymi kolejkami.
Luwr
Światowej sławy muzeum, w którym znajduje się ogromna ilość dzieł sztuki artystów z całego świata. Spośród ponad 300000 dzieł odwiedzający mogą podziwiać takie obrazy jak Mona Lisa. Luwr to nie tylko i wyłącznie obrazy – jego wnętrza też robią ogromne złudzenie. Znajdziemy tam sufity zdobione we freski, które jedynie podkreślają piękno tego miejsca. Na zwiedzanie tego muzeum warto poświęcić co najmniej kilka godzin, tak, by móc spostrzec jak najwięcej. 
Warto sprawdzić: jaki kolor paznokci na wakacje.