Usługi dźwigowe

Zaawansowane prace budowlane bardzo często wymagają zastosowania specjalistycznych maszyn a także urządzeń. Warto zdawać sobie sprawę jednak o tym, ażeby wynajmować takie maszyny i urządzenia od specjalistycznych firm, które oferują wyłącznie sprzęt bardzo wysokiej jakości, który posiada bieżące badania urzędu dozoru technicznego. Usługi dźwigowe to w głównej mierze żurawie samojezdne, które wyróżniają się bardzo dużym udźwigiem, ponieważ zakres ich działania mieści się od 10 do 35 ton.

Takie dźwigi mogą być wykorzystywane między innymi przy załadunku wielkogabarytowych materiałów budowlanych, takich jak elementy konstrukcji stalowych a także betonowych.
Kiedy zamówić dźwig?
Istnieje wiele sytuacji, w których potrzebne będą nam profesjonalne usługi wykonywane za pomocą dźwigów. Dźwig Świnoujście przyda nam się między innymi przy montowaniu więźby dachowej, jak również układaniu stropów czy innych elementów konstrukcji dachowych. Prócz tego, usługi dźwigami potrzebne są również w takich pracach jak budowa kładek, mostów czy wiaduktów drogowych. Są to więc prace związane z robotami drogowymi, które wymagają sprawnych technicznie dźwigów o dużym zasięgu. Firmy oferujące usługi dźwigowe mają w ofercie również usługi transportowe. Warto zdawać sobie sprawę, że takie usługi analogicznie jak dźwigowe muszą być realizowane za pomocą przystosowanych do pracy budowlanych samochodów, a więc pojazdów ciężarowych wyposażonych w specjalny wysięgnik. Transport HDS Goleniów to samochód ciężarowy o łącznej długości paki ładunkowej aż 9 m i ładowności 17 ton, co daje możliwość na załadunek w głównej mierze znacznej liczby materiałów budowlanych wykorzystanych na budowę. W dodatku samochód przystosowany jest do załadunku wielkogabarytowych materiałów, dzięki posiadaniu wysięgnika HDS o długości aż 15 m. Dzięki takiemu pojazdowi można przewieźć przykładowo elementy konstrukcji betonowych czy stalowych lub elementy przeznaczone do montażu hal magazynowych. Warto pamiętać też o tym, że dźwigi wykorzystywane są również w branży reklamowej, ponieważ są potrzebne przy montowaniu dużych reklam zewnętrznych, np takich jak banery, które umieszcza się na specjalnych tablicach. Jak się zatem okazuje, usługi dźwigowe i transportowe przydają się w de fakto wielu sytuacjach.

Więcej informacji: Montaż elementów.