Pranie ekstrakcyjne mebli i dywanów

Pranie tapicerki meblowej to nie tylko kwestia estetyki, ale również higieny i zdrowia. Podczas użytkowania mebli tapicerowanych na nich osadza się kurz, brud, roztocza, bakterie, a nawet grzyby. Dlatego, regularne i właściwe pranie mebli jest bardzo ważne, nie tylko i wyłącznie dla utrzymania ich piękna, ale również dla naszego zdrowia.

W tym artykule przedstawimy wam metody prania kanap, narożników, sof i materacy oraz jakie korzyści przynoszą ich regularne czyszczenie.
Pranie kanap i narożników
Kanapy i narożniki są jednymi z najczęściej wykorzystywanych mebli w domu. Ich regularne użytkowanie skutkuje nagromadzeniem kurzu, brudu i innych zanieczyszczeń, które wnikają w tkaniny i mogą powodować alergie albo choroby skóry. Dlatego, pranie kanap i narożników powinno być wykonane regularnie, ażeby utrzymać je w czystości.
Pranie kanap i narożników można przeprowadzić na kilka możliwości. Jednym z najprostszych i najbardziej skutecznych możliwości jest użycie odkurzacza z funkcją szczotki do tapicerki. Odkurzacz daje możliwość usunąć kurz i brud z powierzchni kanap i narożników. W sytuacji skomplikowanych do usunięcia plam zaleca się użycie fachowych środków czyszczących.
Kolejnym sposobem na pranie kanap i narożników jest zastosowanie ekstrakcji wodnej. Jest to fachowa metoda czyszczenia mebli, która daje możliwość na dokładne i głębokie wyczyszczenie tkanin. Metoda ta polega na wtryskiwaniu wody z detergentem do tkanin, a następnie odsysaniu brudnej wody wraz z zabrudzeniami. Ekstrakcja wodna jest zwłaszcza skuteczna w przypadku prania tkanin z dużą ilością zabrudzeń.
Pranie sof i materacy
Sofy i materace są także narażone na zanieczyszczenia, tj. kurz, roztocza i plamy. Regularne czyszczenie tych mebli jest ważne, ponieważ daje możliwość na usunięcie z nich zanieczyszczeń, które mogą powodować alergie i choroby skóry. W sytuacji prania sof i materacy trzeba wybrać odpowiednią metodę, która umożliwi na dokładne wyczyszczenie tkanin.
Jednym z najprostszych możliwości na pranie sof i materacy jest wykorzystanie odkurzacza z funkcją szczotki do tapicerki, tak samo jak w przypadku prania kanap i narożników. W przypadku niełatwych do usunięcia plam, można użyć specjalistycznych środków lub skorzystać z propozycji profesjonalnej firmy.

Zobacz również: pranie narożnika warszawa.