Co wybrać na upominek dla klienta – kalendarz trójdzielny

Wybór odpowiedniego upominku dla klienta nie jest zwykłą sprawą. Podejmując decyzję, musimy wziąć pod uwagę kilka czynników. Ważne jest, ażeby wybrany przez nas przedmiot był przydatny.

Przedmioty, które znacząco ułatwiają nam w jakiś sposób życie, są dobrymi nośnikami treści reklamowych. Osoba obdarowana korzystając z nich, utrwala sobie w pamięci treści zamieszone na przedmiocie, czyli w sytuacji gadżetu reklamowego, takie, które promują działalność naszego biznesu. Inny bardzo ważny aspekt tyczy się określenia grupy docelowej. Oczywiście nie każdy przedmiot równie najlepiej pełni swoją funkcję marketingową. Są natomiast wyjątki od tej reguły, a takim bez wątpienia są kalendarze trójdzielne, które są uniwersalne.
Kalendarze trójdzielne – najistotniejsze cechy
Jest to rodzaj kalendarza ściennego, który występuje w praktycznej składanej formie. Dzięki takiemu układowi może być również podręcznym kalendarzem, który gromadzimy na biurku czy dosłownie w każdym momencie mamy ze sobą w torbie. Kalendarz trójdzielny składa się z elementów takich jak: główka, kalendarium a także stopka. Główka to część górna przeznaczona na umieszczenie grafiki. Kalendarium stanowią miesiące, w tym przypadku są to trzy kolejne miesiące, środkowy to miesiąc aktualny. Stopka, czyli dolna część przeznaczona jest na umieszczenie dodatkowych informacji.
Trzeba pamiętać, że kalendarz trójdzielny dla firm oprócz własnego podstawowego przeznaczenia pełni też funkcję marketingową. Nośnikiem treści marketingowych jest zarówno górna część, jak i stopka, w której najczęściej umieszczane są dane kontaktowe firmy. Jednakże największa powierzchnia reklamowa znajduje się nad kalendarium. Można ją zagospodarować wedle swojego uznania, pamiętajmy jednakże, aby były to treści nawiązujące do naszej firmy. Tradycyjnie w tej części umieszczane są elementy wizerunku firmy, czyli przede wszystkim logo, jak i nazwa firmy i dodatkowe hasła. Na tło na prawdę bardzo często stosuje się obrazy korzystnie przedstawiające firmę, więc niezmiennie dużym zainteresowaniem cieszą się kalendarze trójdzielne z zdjęciami. Istotne by jakość umieszczanych na gadżecie reklamowym fotografii była wysoka. Kalendarz dla klienta powinien być dopracowany w najdrobniejszym szczególe. Jego jakość świadczy o profesjonalizmie oraz zaangażowaniu.
Polecamy: kalendarze trójdzielne z zdjęciami.