Susbstancje lecznicze o działaniu przeciwbólowym

Bóle stawów oraz mięśni mogą być wywołane przez różnorodne czynniki. Wbrew powszechnej opinii nie dotyczą wyłącznie osób starszych. Częstą przyczyną przewlekłych dolegliwości bólowych są urazy, spowodowane na przykład upadkiem lub stłuczeniem kończyny.

Takie urazy dotyczą w głównej mierze sportowców. Warto być świadomym, że dolegliwości bólowe, które trwają wiele tygodni wymagają konsultacji z lekarzem, ponieważ mogą stanowić objaw poważnych chorób, takich jak zwyrodnienie stawów lub reumatoidalne zapalenie stawów.
Jak leczyć dolegliwości bólowe mięśni oraz stawów?
Sposobów zwalczania bólu istnieje wiele, jednakże nie wszystkie zdają egzamin w przypadku dolegliwości bólowych związanych ze stawami a także mięśniami. Innym ważnym aspektem jest to, że nie każdy może przyjmować leki przeciwbólowe w postaci tabletek, między innymi z powodu silnych reakcji układu pokarmowego. W szczególności u pacjentów, którzy nie mogę przyjmować leków w postaci kapsułek wykorzystanych do aplikacji doustnej, wskazane jest, by używać naturalne plastry przeciwbólowe. Na rynku dostępne są plastry rozgrzewające a także chłodzące miejsce urazu. Wybór wariantu zależy od rodzaju urazu a także dolegliwości. Trzeba tutaj podkreślić, że ból stawów może mieć charakter zapalny oraz niezapalny. W przypadku stanu zapalnego stawu dochodzi do powstania wyraźniej opuchlizny a także zaczerwienienia miejsca objętego dolegliwościami bólowymi. Plastry przeciwbólowe wskazane są do leczenia bólu stawów, ale również mięśni i powięzi. Częstym czynnikiem plastrów rozgrzewających jest kapsaicyna. Plastry chłodzące zawierają jednakże substancje tj.: olejek miętowy, mentol lub kamfora. W plastrach łagodzących dolegliwości bólowe znajdują się również substancje o działaniu przeciwzapalnym tj. salicylany czy ketonal. Są przeznaczone do stosowania miejscowego i mogą być używane dosłownie do kilku dni. Jeśli więc dolega mam przewlekły ból stawu barkowego, warto zastosować plaster przeciwbólowy, który bardzo szybko i z dobrym skutkiem przyniesie nam ulgę. Warto zdawać sobie sprawę, aby decydując się na produkty lecznicze, w każdym momencie kierować się jakością. Tylko środki lecznicze produkowane z naturalnych surowców pochodzących z certyfikowanych upraw zapewniają bezpieczeństwo stosowania a także skuteczność.
Zobacz: cholesterol suplement naturalny.